Lisanslarımız

NOMITE®

MAYA TEKSTİL ürünlerindeki NOMITE® işareti, kaz tüyü dolgu malzemeli yastık, yorgan ve uyku pedlerinde toz akarı bulunmadığının en somut belgesi niteliğindedir.

NOMITE® Avrupa standartlarındaki ev tekstili ürünleri üretimini tescilleyen EDFA’nın (European Down and Feather Association) ticari markası olan NOMITE®, ürünlerin hijyenik özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. NOMITE® belgesi kullanan üreticiler, PAS 1008 üzerinden Alman Norm Enstitüsü’nün kriterlerini kabul etmiş sayılıyor. Buna göre, NOMITE® belgesi bulunduran ürünlerin tüy ve tüy kökenli maddelere alerjisi olan kişilere dahi uygun olduğu tescillenmiş oluyor. Tüy dolgu malzemeli ürünlerde bulunan NOMITE® işareti, ürünlerin ev tozu alerjisi olan kişiler için ideal özellikler taşıdığını kanıtlıyor. NOMITE® işaretli ürünler, tüketicilere üretimin standartlarının Avrupa düzeyinde olduğunu da gösteriyor.

nomıte.png (9 KB) 

WOOLMARK®

MAYA TEKSTİL markalı Woolla Organic yün yastık ve yorganlarda İngiliz yünü kullanılmış ve Woolmark® sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Woolmark® serifikalı ürünler katı kalite ve performans standartlarını karşılamalıdır. Yalnızca en iyi kalitede yünler, Woolmark markasını taşıyabilir.

Woolmark® markası, dünyanın en çok tanınan tekstil markalarından biridir.

Woolmark® markasının değeri, dünyanın her yerinde, dokuma ve konfeksiyon, ev tekstil ürünleri ve çamaşır yıkama ürünleri ve makineleri sektörlerinde çok iyi bilinmekte ve kabul edilmektedir.

Woolmark® markası, tüketicilere, garantili lif içeriği ve kalite güvencesi sağlar.

Woolmark® markası, teknik spesifikasyonlarla ve katı ve titiz bağımsız testlerle desteklenmektedir.

 wool.png (15 KB)

 

OUTLAST ®

OUTLAST® Outlast® NASA’nın astronotlar için uzay kıyafetlerini hazırlamakta kullandığı sıcak ve soğuk kontrolünü sağlayan teknolojidir. Outlast® sertifikalı ürün, aktif yüzeyinin altında yüksek ısıyı emme ve bırakma özelliklerine sahip özel bir mum ile doldurulmuş milyonlarca kapsülden yapılır. Outlast® teknolojisi ile yapılan yastık ve yorganlar sıcaklık dalgalanmalarını düşürür ve dengeler.

Maya Tekstil Outlast® lisansıyla Türkiye’de yastık ve yorgan üretme hakkına sahiptir.

 outlast.png (8 KB)

 

THERMOLITE® 95°C

95°C’de Yıkanabilen Hijyenik Konfor

Thermolite® 95°C yastık içerisinde kullanılan elyaf boncukları uyku boyunca hareketlerinize göre yer değiştirerek baş ve boynunuza gerekli desteği verir.

Thermolite® 95°C yorgan içerisinde delikli ve silikonlu elyaf kullanılmaktadır.

Hafif, sıcak ve rahattır. Toparlanma yapmaz ve şeklini korur.

Thermolite® 95°C yastık ve yorgan, 95°C’de yıkanmasına rağmen yumuşaklığını ve şeklini korur.

Çamaşır makinesinde yıkanabilir ve kolayca kurur.Kurutma makinesinde de kurutulabilir.

Dolgu maddesi %100 Micro Gel’dir .Kokusuzdur.

Maya Tekstil Thermolite® lisansıyla Türkiye’de üretim yapma hakkına sahiptir.

 thermolite.png (5 KB)

WOOL RICH BLEND®

Wool Rich Blend ® lisansı yün karışımlı ürünlerde tüketici haklarını korumak için Woolmark®’ın ek lisansıdır.

Wool Rich Blend® lisanslı ürünlerde dolgunun en az %50’si saf İngiliz yeni yünü olması zorunludur. Lisans dolgunun kalan %50’sini de kontrol etmekte ve sadece diğer doğal dolgu malzemelerini ya da 1. Kalite yeni ilk kullanım Micro gel kullanımına izin vermektedir.

Classico Collection’daki Woolla ürünlerimiz Wool Rich Blend® lisanslı dolgu ile üretilmiştir.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.