100.jpg (53 KB)
Hakkımızda

Türkiye’nin lider ev tekstili üreticisi Maya Tekstil’in en prestijli markalarından biri olan OTHELLO, farklı uyku alışkanlıklarına hitap eden yastık, yorgan,uyku pedi ve alez ürün gruplarını tüketicilerle buluşturuyor. 

Türkiye’nin ilk premium yastık ve yorgan markası OTHELLO, 1993’den beri sağlıklı ve kaliteli bir uyku standardı sunmak için tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek dizayn ediyor, üretiyor ve her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak mevcutta var olmayan fonksiyonel ürün tasarımlarıyla tüketici ihtiyaçlarını karşılayarak uluslararası standartta bir uyku bilinci oluşturmaya devam ediyor.

1993 yılında yastık, yorgan, uyku pedi ve alez gibi uyku ürünleri üretimine başlayarak Türkiye’de uyku kültürü oluşturmayı hedefimize, kalite ve konfordan ödün vermeden, doğa dostu, sağlıklı ve kaliteli bir uyku standardı sunmak için, tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek ürünlerimizi tasarlıyor ve üretiyoruz.

Uyku Laboratuvarı’mızda yaptığımız AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları ile ürün çeşitliliğimizi her geçen gün artırarak, mevcutta var olmayan inovatif ve fonksiyonel ürün tasarımlarımızla tüketici ihtiyaçlarını karşılamayı, uluslararası standartta bir uyku bilinci oluşturmayı hedefliyoruz.

25 yıllık uzmanlığımız ve kişiye özel ürün geliştirme anlayışı ile yatış pozisyonu seçeneklerine uygun yastıklar, ısı seçeneklerine uygun yorganlar üretmekteyiz.

Uykuda en sağlıklı ve en konforlu ortamı sağlayan benzersiz dolgu maddesi olan kaz tüyünü Türk tüketicisi ile ilk kez Maya Tekstil tanıştırmıştır. 

İlk kaz tüyü yastık ve yorgan üretimine başlayarak, doğal ve sağlıklı uyku ürünleri üreten Maya Tekstil; Türkiye'de tek, dünyada sınırlı sayıda bulunan, Avrupa standartlarına sahip Kaz tüyü işleme tesisi olan Mayoca'yı 2007 yılında İtalyan ortaklığı ile kurmuştur.

Yurtdışından besi amaçlı yetiştirilen kaz çiftliklerinden ham halde satın alınan tüyler, Mayoca Kaz Tüyü İşleme Tesisinde uzman ekipler tarafından işleniyor, özenle temizleniyor ve ayrıştırılıyor. Maya Tekstil kaliteli ve hayvan haklarına saygılı kaz tüyü tedariği için uluslararası EDFA (www.edfa.eu) ve IDFB (www.idfb.net) üyesi tek Türk firmasıdır.

OTHELLO ürün grubu benzersiz, taklit edilemez, inovatif ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünler, özellikleri ve kullanım alanlarına göre farklı koleksiyon grupları içerisinde sınıflandırılmıştır.

Elegante Collection: Benzersiz ve ayrıcalıklı ürün koleksiyonu lüks segment ürünlerden oluşmaktadır.

Classıco Collectıon : Othello kalitesinden taviz vermeden üretilen daha ekonomik ürünlerden oluşmaktadır.

Bimba Collectıon : En hassas tüketici grubumuz olan bebekler için ürettiğimiz koleksiyonumuzdur.

Medica Collectıon : Medical sorunlara çözüm olarak üretilen ürün grubudur.

Protecta Collectıon : Zenginleştirilmiş alez ve uyku pedi koleksiyonu, yatak konforu ihtiyaçlarına çözüm olmak amacıyla üretilen koleksiyon ürünleridir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.