Filtrele
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.

KAZ TÜYÜ YORGAN

Farklı Gıdık Tüyü Oranı İle Bulutların Üstünde Yumuşaklık!

Kaz tüyü, ısı yalıtımı en yüksek dolgu malzemesidir. 

Downa ürünlerinin üreticisi ve Othello markasının sahibi Maya Tekstil Türkiye’deki tek kaz tüyü işleme tesisine sahip firmadır. Uyku ürünlerinde dolgu olarak kullanılan kaz tüylerini kendi yıkayıp, ayrıştırmaktadır.

Maya Tekstil dünyadaki kaz tüyü sektörüne ve işleyişine yön veren EDFA – Avrupa Tüy Birliği (https://edfa.eu/ ) ve IDFB – Uluslararası Tüy Bürosu (https://idfb.net/ ) ‘nin Türkiye’den tek üyesidir.

Downa ürünlerinde sadece “Geri Dönüştürülmüş” kaz tüyü kullanılmaktadır. Avrupa’daki eti için beslenen kaz tüyü besi çiftliklerinin yan ürünü olarak ayrılan kaz tüyleri Downa ürünlerinde dolgu kullanılmaktadır.

Downa ürünlerin Class 1 olarak tanımlanan en üst kalite kaz tüyleri kullanılmaktadır.

Downa ürünlerinin dışında Nomite sertifikalı tüy ve toz akarı geçirmeyen özel pamuk kumaşlar kullanılmaktadır. Nomite sertifikası, toz akarı ve ev tozu alerjisi olan kişiler için uygun olduğunu garantilemektedir.

Downa Collection’da her yastığın belli bir yatış şekline uygunluğu her yorganın belli bir ısıtma derecesi vardır. Kendinize en uygununu seçmeniz mümkündür.

Kaz tüyü yastık ve yorganların kalitesi içerisinde gıdık kaz tüyü oranı ile birlikte artar. Bir kaz tüyü ürünü tanımlamak için “kaz tüyü” demek yeterli değildir. Downa markalı ürünlerde markanın yanında yazan rakamlar içeriğindeki gıdık ve sırt kaz tüyü oranlarını gösterir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.