Kurumsal

ODAĞINDA SAĞLIKLI VE KALİTELİ UYKU VAR.

Maya Tekstil 1993 senesinde uyku tekstili üretmek üzere kurulmuş bir firmadır.

Firmanın kuruluş amacı öncelikle Türk tüketicisine sonrasında da tüm dünyaya sağlıklı uyku kültürünü tanıtmak ve bu konuda eğitmektir.

 

Uyku hayatımızın 1/3’ünü kapsayan,  bizi bedenen ve zihnen yenileyen,  enerji yükleyen bir süreçtir. Bu sürecin verimini arttırmak bize hayatımızda da başarı ve mutluluk getirecektir. Bu bakış açısıyla Maya Tekstil kaliteli ve sağlıklı uyku konusunu odağına almıştır.

 

Maya Tekstil Türkiye ve dünyada tek çatı altında çok çeşitli dolgu malzemesini tek tek ve beraber kullanarak  uyku ürünleri üreten ve ihraç eden ilk ve tek lider kuruluştur .

TÜRKİYE’DE İLK’LERİN ÖNCÜ MARKASI

1993 senesinde 250 m² bir atölyede sadece kaz tüyü yastık ve yorgan dolumu  ile başlayan yolculuk bugün  Sakarya Akyazı’da 200 dönüm arazide 52.000 m² alana kurulu son teknoloji fabrikada devam etmektedir.

Maya Tekstil fabrikası doğal ve sentetik bütün dolgu malzemelerini ve çok çeşitli kumaşları tek tek ya da bir arada işleyebilen özel yapım makine parkuruna sahip Avrupa’da ve dünyada sayılı tesislerden biridir. Bu da bize hem yurt içi  hem de yurt dışı pazarlarda avantaj sağlamaktadır.

Türkiye’de yenilikçi ve özellikli yastık, yorgan, alez ve pedleri kapsayan bir ürün gamı ile ilk uyku ürünleri markası Penelope’yi lanse eden Maya Tekstil yolculuğuna yeni markalar, yeni iş modelleri ve hep yenilikçi ve ayrışan kalitede ürünler ile devam etmektedir.

MAYA TEKSTİL MARKALARI VE İŞ MODELLERİ

Maya Tekstil üretimden ve innovasyondan aldığı gücü her coğrafya ve gelir grubundaki tüketicisine ulaştırmak için kendini sadece üretim ile kısıtlamamış markaları, satış kanalları ve bunun arkasındaki destek organizasyonu ile tam donanımlı bir şirket yapısı oluşturmuştur.

Maya Tekstil ürettiği ürünleri kendine ait markalar ve iş modelleri ile matriks bir organizasyon ile satmaktadır.

1.      PENELOPE BEDROOM  - MAĞAZACILIK

Penelope markalı üstün kalitedeki ürünler Maya Tekstil’e ait Penelope Bedroom mağazalarında seçkin ve seçiçi bir hedef kitlenin beğenisine sunulmaktadır. Penelope markalı ürünler odağına insanların en mahrem ve huzurlu alanı olan “Yatak Odası” nı alarak bu alanda  ve buradan başlayan süreçte  hayatın diğer alanlarında insanların kendini iyi hissetmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Penelope markası sadece uyku ürünleri değil tamamlayıcı renkli ev tekstili, el yapımı doğal içerikli yataklar, bebek/çocuk ürünleri, ev kozmetiği, aksesuar, giyim kategorilerinde de Penelope stilini taşıyan ürünlerle tüketicilerine ulaşmaktadır. Markanın İstanbul’un seçkin 8 AVM’sinde ve Bağdat Caddesi Suadiye’de mağazaları bulunmaktadır. www.penelopebedroom.com ile ürünlerini tüm Türkiye’ye ulaştırmaktadır. Son olarak Mayıs 2019’da Avrupa pazarına açılma hedefine paralel Londra Chelsea’de ilk mağazasını açmıştır.

2.     OTHELLO – TÜRKİYE’NİN HER KÖŞESİNDE BAYİLERİ 

2002 senesinde doğan Othello markası daha yaygın bir Türk tüketicisine ulaşmayı amaçlayarak hayata gelmiştir. Ürün kalitesinde rekabetçi ve yenilikçi olmak ve  Türk tüketicisine uyku ürünlerinde kalitenin ve doğru seçimlerin uyku kalitesinde ne kadar etkili olabileceğini fark ettirmek için sunduğu 5 ayrı koleksiyonu Türkiye’ye dağılmış bayileri aracılığı ile satılmaktadır. Othello marka mimarisi her ürünün tüketicisi için sunduğu ayrıcalıklı fayda ve bunu somut destekleyen özellikleri göze alınarak kurgulandı. Othello’nun amacı yastık/yorgan satmak değil her bireyin en iyi uykusunu uyuyabileceği ona ait en iyi uyku ortamını sağlamaktır. Marka ilk günden beri sağlıklı ve kaliteli bir uyku standardı sunmak için tüketici ihtiyaçlarını belirleyerek dizayn ediyor, üretiyor ve her geçen gün ürün çeşitliliğini artırarak mevcutta var olmayan fonksiyonel ürün tasarımlarıyla tüketici ihtiyaçlarını karşılayarak uluslararası standartta bir uyku bilinci oluşturmaya devam ediyor.

Othello satan bayilerimiz sattıkları marka ve arkasında ki üretici güce olan inançları ile işlerine ve tüketicilerine değer katmaktadırlar. Othello markası bayilerimiz için mağazalarında odak noktası olacak kadar değerli konumlarda teşhir edilmektedir ve tüketicilerin “Othello” markası ile ürün isteyebileceği seviyede bir bilinirliğe ve kalite güvenine ulaşmıştır. Bayilerimiz Türkiye’nin seçilmiş önde gelen firmalarından gelmektedir ve iş ciddiyetleri ve süreklilikleri ile bölgelerinde haklı üne sahip işletmelerdir.

3.     PENELOPE DORME İLE “OTELLERDE BEŞ YILDIZLI UYKU KONFORU

Maya Tekstil, Penelope Dorme Hotel Collection markasıyla yerel ve  uluslararası zincir ve butik otellere kaliteli ve konforlu yastık, yorgan, ped, alez ve yataklarla ve 25 yıllık iş tecrübesiyle hizmet sunmaktadır. Maya Tekstil, üretim kapasitesi ve ürün geliştirme  gücü ile otel ürünlerinde tercih edilen  marka olmuştur. Hilton oteller zincirinin “Global Nominated Supplierı” (Global Onaylı Tedarikçi)  olmak bizim için ayrı bir gururdur. Marka, rekabetçi fiyatlarla özel siparişler için ebat, kalite, kumaş ve dolgu              malzemesi olarak özelleştirilmiş ürünler sunmaktadır.

4.     İHRACAT – DÜNYAYA UYKU KONFORU YAŞATIYORUZ

Türkiye’nin ilk kaz tüyü yastık ve yorgan üreticisi olurken uyku ürünleri ihracatını gerçekleştiren ilk firma  olmanın da gururunu yaşamaktayız.

Başta CIS ülkeleri , Orta Doğu ve Avrupa olmak üzere 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirirken her coğrafyanın iklim ve uyku alışkanlıklarına özel uyku ürünleri koleksiyonları hazırlamaktayız.

Penelope, Othello  ve Penelope Dorme markaları ile farklı satış kanalı ve segmentlere hizmet veren ihracat ekibimiz  müşterilerimizin özel istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yeni ürün alternatifleri de  sunmaktadır.

Son teknolojide üretilen yenilikçi ürünlerimizi  kendi markalarımıza ait koleksiyonların haricinde çok sayıda yabancı firmanın kendi markalarına özel  üretim (fason) alanında da hizmet sunmaktayız.

5.     MOBİLYA VE MONT DOLUMU

İleri teknoloji  makine parkurumuz, tecrübeli iş gücümüz ve zengin dolgu              malzemesi alternatiflerimiz ile Maya Tekstil mobilya sektörüne  koltuk-kanepe minderleri ve kırlent dolumunda hizmet sunmaktadır. Seçkin mobilya üreticileri için kaz tüyü ya da kaz tüyü karışımı dolgu materyalleri ile , oturma takımları için oturma minderi, sırt minderi ya da kırlenti üretmekteyiz. Mobilya sektöründe kullanılan minder ve kırlent modellerinin sayısı binler ile ifade edilebildiğinden, mobilya grubu için günlük kapasite rakamı yerine sistemin günde 3.600 kg mobilya dolgu materyali hazırlayabildiğini söyleyebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.